29.07.15

Завдання на літо...


67886.jpg

15 пунктів на літо від вчителя життя

Італійський вчитель Чезаре Ката дав учням домашнє завдання на літо, яке складається з 15 пунктів. Після розміщення цього завдання на своїй сторінці у фейсбуці публікація набрала майже 10 000 репостів від людей з різних країн світу. Причина такої популярності дуже проста: ще ніхто не отримував на літо такого чудового домашнього завдання!


15 пунктів на літо від Чезаре Ката:


1. Гуляйте вранці уздовж берега моря в повній самоті, дивіться на відблиски сонця у воді і думайте про те, що робить вас щасливими.

2. Намагайтеся використовувати нові слова, які ми вивчили в цьому році. Чим більше ви зможете сказати, тим цікавіше ви зможете думати, а чим більше у вас буде думок, тим вільнішими ви будете.

3. Читайте! Багато, скільки зможете. Але не тому, що ви зобов'язані це робити. Читайте, бо літо надихає на мрії та пригоди, а читання - це як політ. Читайте, бо це найкраща форма бунту (за порадою, що саме читати, приходьте до мене).

4. Уникайте всього, що приносить вам негатив і відчуття порожнечі (речей, ситуацій і людей). Шукайте натхнення і друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, як ви є.

5. Якщо ви відчуваєте смуток і страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ в житті, може привести душу у смуток. Ведіть щоденник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо захочете, ми це разом почитаємо).

6. Танцюйте і не соромтеся нічого. Скрізь, де завгодно: хоч на танцполі, хоч у своїй кімнаті на самоті. Літо - це танець, і нерозумно не брати в цьому участі.

7. Хоча б один раз зустріньте світанок. Стійте мовчки і глибоко дихайте. Закрийте очі і відчуйте подяку.

8. Більше займайтесь спортом.

9. Якщо ви зустріли когось, хто вам дуже сподобався, скажіть це їй чи йому так красиво і переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся бути незрозумілим. Якщо нічого не вийде - значить, не судилося, а якщо вас зрозуміють і дадуть відповідь, то літо-2015 ви проведете разом, і це буде золотий час. (У разі невдачі повертайтеся до пункту 8.)

10. Перечитайте конспекти наших уроків: порівняйте все те, про що ми читали, з тим, що відбувається у вашому житті.

11. Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними й норовливими, як море.

12. Будь ласка, не лайтеся. Будьте ввічливими і добрими.

13. Дивіться хороші фільми з глибокими емоційними діалогами (якщо можете, по-англійськи), щоб одночасно покращити свою англійську і розвинути здатність відчувати і мріяти. Нехай кіно не закінчується для вас разом з фінальними титрами, проживайте його знову і знову, включайте його в досвід цього літа.

14. Літо - це магія. У іскристому сонячному світлі ранку та спеконими літніми вечорами мрійте про те, яким може і повинне бути життя. Зробіть все від вас залежне, щоб ніколи не здаватися на шляху до мрії.

15. Будьте хорошими.


Оригінальне фото завдання: