16.01.17

***

   Вчитель в соціальних мережах   


Belmas-Conf-2015-424До вашої уваги стаття британця Росса МакГіла, старшого вчителя, який працює у школі в Північному Лондоні. Він відповідальний за покращення якості викладання і навчання у своїй школі. Також Росс організовує онлайн-курси з підвищення кваліфікації вчителя на національному рівні. Він є автором одного з найпопулярніших блогів для вчителів у Британії Te@cher Toolkit. 


Ідея цієї статті взята ще з старого документу, який вже покрився цифровим пилом в моєму комп’ютері. Причиною опублікувати її стала дискусія про безпеку в інтернеті та політику у школах щодо поведінки онлайн. Врешті-решт, вирішили, що мати таку політику добре, але лише в тому випадку, коли: 
а) вчителі та учні про неї знають і
б) щоденно справді використовують її на практиці.
І хоча початковому документу вже кілька років, вражає те, наскільки актуальним він залишається й зараз. Як-не-як, у нас вже є стільки можливостей використовувати соціальні мережі в класі і поза ним, але ми все ще не можемо забезпечити собі 100% захист.Високі стандарти поведінки

Кожна школа повинна потурбуватися про політику електронної безпеки і впровадити її зокрема й для вчителів. В певних випадках це може стати «яблуком розбрату» , але я завжди посилаюсь на «Стандарти роботи для вчителів» (використовуються в Англії з 2012 року – прим. перекл.), в яких вказано:
Вчитель повинен демонструвати високі стандарти особистої і професійної поведінки. 
Як на мене, це стосується не лише поведінки в реальному житті, але й в соціальних мережах.
В наступних пунктах визначено основні стандарти поведінки вчителя у професійній сфері: вчителі повинні підтримувати суспільну довіру до професії і демонструвати високі стандарти етики і поведінки всередині і за межами школи:
  • ставлячись до учнів з гідністю, будуючи стосунки на взаємоповазі і постійно зберігаючи належну дистанцію, яка відповідатиме професійній позиції вчителя
  • дбаючи про добробут учнів, відповідно до положень законодавства
  • проявляючи терплячість і повагу до прав інших осіб
  • не підриваючи фундаментальні британських цінності, включаючи демократію, верховенство закону, свободу особистості і взаємоповагу, і толерантне ставлення до усіх, незалежно від їхніх поглядів та переконань
  • переконуючись, що особисті погляди жодним чином не впливають на учнів чи не змушують їх порушувати закон. («Стандарти роботи для вчителів», 2012).

10 порад для вашої онлайн-сторінки

Ці поради корисні для вчителів, які мають свій блог чи зареєстровані у Twitter, Facebook або будь-якій іншій соціальній мережі.
1.  Захистіть свої приватні сторінки.
2.  Стежте, щоб загальнодоступна сторінка виглядала професійно.
3. Загальнодоступний чи приватний? Перед тим, як щось опублікувати, запитайте себе «Як би я на це відреагував, якби був татом чи мамою одного з учнів?»
4.  Покажіть своїм учням приклад того, як потрібно поводитися онлайн.
5.  Чітко вказуйте інформацію про себе та свої цілі. Якщо ви хочете ділитися ідеями, матеріалами та інтересами з іншими вчителями, то вкажіть в себе на сторінці: «Я працюю в початковій школі… і тд.».
6.  Ніхто не забороняє вам викладати свої фото, але обирайте їх з розумом.
7. Захистіть свої паролі (не дозволяйте учням користуватися свої комп’ютером чи мобільними пристроями).
8.  Стежте за своїми «підписниками» та «друзями». Регулярно переглядайте їхні сторінки, адже навіть якщо на вашій сторінці немає нічого такого, на їхніх могло появитись.
9.  Зробіть свої профайли «приватними», щоб їх змогли переглядати лише ваші «друзі» або ті, кому ви надаєте доступ. Таке обмеження стоїть в мене на Instagram, що дозволяє мені особисто схвалювати усіх «підписників».
10. Попросіть друзів та родичів не позначати вас на тому, що може скомпрометувати вас як професіонала. Таке траплялось вже і зі мною, і з моїми колегами. 

Для таких «старих», як я, соціальні мережі – унікальне явище, адже перший телефон в мене з’явився аж в 25 років. Для молодших вчителів, які швидше за все почали користуватися мобільним років в 10, соціальні мережі стали невід’ємною частиною життя. Сьогодні майже всі мають сторінку онлайн, але ж ми – вчителі, тому повинні подавати приклад тієї поведінки, які очікуємо від своїх учнів в класі та на шкільному майданчику, навіть коли затишно сидимо вдома перед комп’ютером.
Росс МакГіл є старшим вчителем у школі в Північному Лондоні. Він відповідальний за покращення якості викладання і навчання у своїй школі. Також Росс організовує онлайн-курси з підвищення кваліфікації вчителя на національному рівні. Він є автором одного з найпопулярніших блогів для вчителів у Британії Te@cher Toolkit. Росс є призером багатьох нагород, зокрема у 2015 році увійшов до топ-500 найбільш впливових британців. Його часто запрошують виступати на національних конференціях щодо розвитку освіти, він постійно дає коментарі у різноманітні газети стосовно освітньої політики.