29.12.13

Життя на Марсі

Життя на Червоній Планеті: міф чи реальність, реальність далека чи близька?
    Звичайно, навряд чи де-небудь буде так само добре, як у нашому сьогоднішньому будиночку, адже він з’явився задовго раніше від нас. Але приклавши деякі зусилля, ми могли б оселитися і на Марсі. В один прекрасний день ми зможемо терраформувати червону планету і перетворити її в нову Землю. Або ж Марс завжди буде нависати над нами безнадійним спогадом колишніх років?
Майбутнє поселення на Марсі
Як і будь-якому потенційному покупцеві житла, нам треба поглянути на те, що зламано, і що потрібно зробити, щоб все виправити. У Марса є два важливих недоліки, що перешкоджають колонізації. 

По-перше, жахлива атмосфера. Люди досить прискіпливі, коли мова заходить про атмосферні умови. Якщо тиск дуже високий або низький, ми вмираємо. Якщо ми не отримуємо достатньої кількості кисню, ми вмираємо. Зрештою, ми розвивалися спеціально для того, щоб жити в особливому шарі газоподібної атмосфери Землі. Атмосфера Марса дуже тонка і неймовірно холодна. Їй не вистачає тиску повітря і в ній занадто багато вуглекислого газу.
По-друге, якщо ви збираєтеся покинути планету, переконайтеся, що на новій існує електромагнітне поле. У Землі таке є, воно породжується гідродинамічною конвекцією між рідким зовнішнім ядром і твердим внутрішнім. Без цього екранування ми б піддалися смертельному потоку сильно заряджених частинок, які називаються сонячним вітром. З причин, які ми ще не зовсім розуміємо, у Марса немає такого захисту – залишки магнітного поля майорять над полярними крижаними шапками, як обірвані піратські стяги.
Ситуація погіршується. За даними дослідження Шведського інституту космічної фізики і Університету Лестера за 2010 рік, хвиля подвійної сонячної радіації періодично стирає біля 30 відсотків від рідкісної атмосфери Марса.

Що ж потрібно зробити, щоб Марс підходив стандартам землян? Вчені пропонували кілька варіантів, за допомогою яких можна було відтворити парниковий ефект (якого ми так боїмося на Землі) на червоній планеті: дзеркала, атмосферні фабрики або бомбардування астероїдами. Ми могли б розплавити полярні шапки, щоб вивільнити змерзлий вуглекислий газ або генерувати парникові гази на заводах. З часом, теоретично, ми могли б використовувати поширені атмосферні фабрики, щоб перетворити вуглекислий газ в кисень, як це роблять рослини.

Всі ці хитрощі могли б згустити атмосферу і забезпечити відмінну радіоактивний захист, але Марс буде продовжувати стикатися з втратою атмосфери через подвійні сонячні хвилі. Тому обійти той факт, що Марсу вкрай не вистачає електромагнітного поля, не вдасться.

Учені розходяться в думках, коли розмірковують про склад сучасного марсіанського ядра. Воно може бути твердим, рідким або чимось середнім. Все залежить від того, якого вченого ви запитаєте. Дослідження Університету Торонто за 2008 рік припустило, що більше 4 мільярдів років тому падаючі астероїди утворили гравітаційний канат, зачепивши рідина в ядрі Марса. Динамо-ефект, який стався в ході цього був достатнім, щоб створити тимчасове електромагнітне поле. Можливо, створення нового штучного місяця дозволить знову запустити ядро?

Інші пропозиції включають ін’єкцію радіоактивних відходів в ядро ​​Марса, щоб запалити його, у той час як інші вчені вірять у штучні магнітні поля. У будь-якому випадку, навіть найвдаліші сценарії по реанімації Марса спричинять століття ремонту і створення технологій . Створити електромагнітне поле розміром з планету – це поки з області фантастики.
Натхнення: hi-news.ru

Немає коментарів:

Дописати коментар