21.12.12

Навчальний блог

blog Зачем я создал свой блог, часть 2 – переосмысление.
 Чому слід створювати навчальний блог?

Працюючи в школі вчителем фізики більше 20-ти років я неодноразово ловив себе на думці, що викладаючи ту чи іншу тему з фізики та особливо з астрономії, за встановлену програмою кількість навчальних годин, не встигав довести до учнів багато неймовірно цікавих , захоплюючих фактів.
І з бажанням підвищити зацікавленість у дітей до фізики та астрономії вирішив створити для учнів свого класу навчальний інтернет-блог. Передумовою такого створення було, по-перше, бажання самого вчителя, і по-друге, вільний доступ всіх учнів до інтернету.
Створений мною блог «Добра фізика» існує вже майже три роки, постійно зростає кількість його відвідувачів і не лише зі Львова та інших міст України, але і з інших країн.
Інтернет-блог «Добра фізика» став переможцем Всеукраїнського конкурсу навчальних блогів у 2011 році та отимав звання «Диво блог» від інших блогерів.
Але що таке блог?
Блог – це сайт, який створюється довільним користувачем і легко змінюється під власні потреби або з огляду на зміну певних зовнішніх обставин. З іншого боку блог – це електронний щоденник, у якому записи упорядковані в зворотньому хронологічному порядку. Блог – це також середовище для спілкування, обміну думками, співпраці. Зрештою блог – це принципово новий світ для навчання, де кожен: чи користувач, чи автор можуть легко досягнути своєї мети або цілі.
Знання, які не використовуються на практиці – марні. Цінність знань полягає в їх практичному застосуванні. Саме навчальний інтернет-блог дозволяє більш повно  застосовувати свої знання та вміння на практиці та наблизитись у розв’язанні цілком конкретної задачі – підвищення ефективності навчання  своїх учнів.
Слід відзначити, що інтернет –це  надзвичайно потужний навчальний інструмент. Адже володіючи елементарними навичками пошуку можна отримати будь-яку інформацію і перетворити її спершу на знання, а потім і на досвід. І саме інтернет-блоги – це ті носії, які можуть і повинні перетворитися на своєрідну «позакласну школу» для учнів.
 Чому слід створювати навчальний блог?
Розглянемо десять причин, які переконують в необхідності ведення вчителем навчального інтернет-блогу.
По-перше, за допомогою навчального блогу можна доповнювати викладений на уроці матеріал цікавими фактами, відео-експериментами, якісними задачами та необхідними коментарями.
По-друге, за допомогою повідомлення в блозі можна дати довільне оголошення, анонс, нагадування, котре обов’язково буде прочитане.
По-третє, за допомогою інтернет-блогу можна займатись з учнями додатково, готуючи їх до найрізноманітніших конкурсів, олімпіад та турнірів, розв’язувати задачі підвищеної трудності, а також олімпіадні завдання, звичайно за умови, якщо учні проявляють до цього інтерес.
По-четверте, за допомогою навчального блогу можна вести дискусії з учнями та батьками на будь-які теми.
По-п’яте, за допомогою блогу можна проводити різні домашні дослідження, результати яких учні мають можливість презентувати у блозі викладача-предметника.
По-шосте, навчальний інтернет-блог стає незамінним під час карантинів, дозволяючи при цьому не переривати навчальний процес та успішно виконувати програму.
По-сьоме, навчальний блог дозволяє вести журнал успішності в вільному інтернеті, дозволяючи і дітям, і особливо їх батькам, слідкувати за результатами навчання, формуючи при цьому об’єктивну картину.
По-восьме, навчальний блог дозволяє підвищити інтерес учнів до свого предмету, заохочує їх до освоєння персонального комп’ютера та, звичайно, підвищує авторитет учителя.
По-дев’яте, навчальний блог дозволяє самовдосконалюватися вчителю як у знанні свого профільного предмету, так і в освоєнні основ інформатики та повторенню азів іноземної (англійської) мови.
По-десяте, створити навчальний інтернет-блог може кожен, адже це легко та абсолютно безкоштовно. Необхідні при цьому лише знання педагога, його бажання, ПК та вільний доступ до інтернету.


2 коментарі:

  1. Величезне Вам спасибі за такий цікавий, корисний і насичений матеріал! Це якраз те, що мені було потрібно для підготовки до методичного об'єднання вчителів географії. Скористалася всіма Вашими дописами стосовно "Блогу для вчителів". Дякую!

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...